S5 Design Control - шаблон joomla Форекс
Новини

24.03.2017 року зареєстровано загибель свиней в особистому селянському господарстві, яке знаходиться за адресою: с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області, де утримувалось 45 голів свиней.
Того ж дня на місце загибелі свиней виїхала група спеціалістів, в склад якої входили: заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі, спеціалісти Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини та Міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини в м. Богородчани.


Вищезазначеною групою спеціалістів проведено епізоотичне розслідування по факту загибелі свиней, паталого-анатомічний розтин трупів свиней та відібрано 13 проб біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень щодо встановлення причини загибелі свиней.
Відібраний біологічний матеріал доставлено у Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на африканську чуму свиней та в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на отруєння та інші інфекційні захворювання.
За результатами дослідження та підтвердження результату лабораторного дослідження Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Києва виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №001964 п. м./17 та №001965 п. м./17 від 26.03.2017 року).
28 березня 2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Івано-Франківськівській обласній державній адміністрації № 2 «Про виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області», рішенням якого 23 населених пункти Богородчанського району входять в зону нагляду а саме: Глибівка, Ст. Богородчани, Богородчани, Підріг'я, Похівка, Іваниківка, Забережжя, Скобичівка, Нивочин, Саджава, Бабче, Маркова, Солотвин, Старуня, Монастирчани, Ластівці, Копачівка, Дзвиняч, Жураки, Горохолина Ліс, Діброва, Горохолина, Грабавець.
Проведена дезінфекція у приміщеннях, де утримувались свині, підсобних приміщень, задіяних у процесі вирощування та прилеглої території господарства, місце спалення та захоронення трупів свиней, транспортні засоби, задіяні для перевезення трупів свиней до місця спалення та захоронення.
Виставлено два ветеринарно-поліцейські пости при в'їзді та виїзді зі сторони с. Цуцилів та с. Камінна на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекриті додаткові дороги. Облаштовано дезбар'єри та забезпечено цілодобове чергування ветеринарними спеціалістами та працівниками національної поліції. Територія закрита, виставлені попереджувальні знаки «карантин» та знаки, які вказуються на об'їзд карантинної зони.
Організовано дві робочі групи для проведення робіт у епізоотичному осередку з представників Надвірнянської райдержадміністрації, сільської ради, районного відділу національної поліції, державної служби з надзвичайних ситуацій та державної служби ветеринарної медицини.
30 березня 2017 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Богородчанській райдержадміністрації № 2 «Про виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області», на якому розглядалося питання щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району. На ДНПК при РДА були запрошені члени комісії, та представники : РВ ГУ Національної поліції в області, Богородчанського районного відділу УДДСНС в Івано-Франківській області, деректори ринків, керівники свиногосподарст, керівники м’ясопереробних, керівники лісових та мисливських господарств, голови сільських та селищних рад.
Рішенням Держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації №2 від 30 березня 2017 року створено робочі групи з спеціалістів ветеринарної медицини в Богородчанському районі для проведення обліку та клінічного огляду всього наявного свинопоголів'я у господарствах усіх форм власності шляхом подвірного обходу населених пунктів, які входять в зону нагляду з наступним посиленим спостереженням за ними.
Характерними ознаками для хвороби АЧС є: раптова загибель тварин, підвищення температури тіла до 40.5-42оС, зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварина лежить, зарившись в підстилку, задуха, кашель, блювота, діарея, частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок, синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.
Якщо Ви помітили схожі ознаки, негайно сповістіть лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт, або за телефонами 21891,25086.
Зараження свиней відбувається шляхом контакту безпосередньо від свині до свині. Також через грунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби, бродячих тварин, птахів, комах, обслуговуючий персонал, при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин. Харчові відходи згодовувати свиням обов’язково тільки після кип’ятіння протягом 30 хвилин.

 

Управління Держпродспоживслужби в Богородчанському районі доводить жителям району про те, що по даному випадку захворювання вилучення свиней в районі проводитись не буде.


В.о начальника управління
Держпродспоживслужби
в Богородчанському районі                                          Володимир Лерчук

Більше новин

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Пам'ять серця і вічний смуток...

21-02-2018 Новини

Пам'ять серця і вічний смуток...

Рівно чотири роки тому відбулися події, які назавжди змінили історію українського народу. Мирний протест громадян, які вийшли на головний Майдан країни, тодішня влада жорстоко розігнала, забравши сотні невинних життів простих...

В Богородчанах відзначили 22-у річницю Конституції України

27-06-2018 Новини

В Богородчанах відзначили 22-у річницю Конституції України

Гортаючи сторінки календаря, зустрічаємо дати, які укріплюють націю, виражають дух свободи народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безсумнівно, відноситься і День прийняття Конституції. Саме 28...

Шановні краяни! Сердечно вітаємо вас з найвеличнішим та найсвітлішим днем Христового Воскресіння!

05-04-2018 Новини

Шановні краяни! Сердечно вітаємо вас з найвеличнішим та найсвітлішим днем Христового Воскресіння!

Воскресіння Господнього Сина  – це торжество справедливості й перемоги добра над злом, утвердження віри і надії у серці кожного християнина, великий дарунок Господньої любові. Нехай ця радісна подія зміцнює наші...

Роз’яснення для суб’єктів декларування

01-03-2018 Новини

Роз’яснення для суб’єктів декларування

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування   Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій   Пам'ятка декларанту   Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

6 червня – День журналіста

06-06-2018 Новини

6 червня – День журналіста

Шановні журналісти, працівники районного часопису «Слово народу» прийміть найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди вашого професійного свята!

Відбувся виїзний семінар для голів місцевих рад

03-05-2018 Новини

Відбувся виїзний семінар для голів місцевих рад

3 травня у залі засідань районної ради відбувся виїзний семінар щодо роз’яснення вимог до учасників дев’ятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування за участю начальника відділу з питань...

Збірна команда депутатів Івано-Франківської області вп’яте здобула "золото" Всеукраїнської спартакіади серед депутатів всіх рівнів

12-06-2018 Новини

Збірна команда депутатів Івано-Франківської області вп’яте здобула "золото" Всеукраїнської спартакіади серед депутатів всіх рівнів

У Чорноморську Одеської області завершилася VIІ Всеукраїнська спартакіада серед депутатів всіх рівнів.За результатами змагань у всіх видах спорту збірна команда депутатів Івано-Франківської області виборола "золото", посівши почесне перше загальнокомандне місце...

Шановні державні службовці району!

23-06-2018 Новини

Шановні державні службовці району!

Щиро вітаємо вас із професійним святом. Вірно і чесно служити своєму народові та в ім’я його процвітання – це, без сумніву, почесний обов’язок. Довіра людей до влади починається саме з...

ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА ЗАЙНЯТТЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ ДИРЕКТОРА ІВАНИКІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ.

03-07-2018 Новини

ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ НА ЗАЙНЯТТЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ ДИРЕКТОРА ІВАНИКІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ.

Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантної посади директора Іваниківської ЗОШ І-ІІІ ст.

В зоні АТО загинув житель села Росільна Іванків Іван Михайлович

13-03-2018 Новини

В зоні АТО загинув житель села Росільна Іванків Іван Михайлович

Богородчанська районна рада та районна державна адміністрація глибоко сумують з приводу загибелі в зоні АТО військовослужбовця, жителя села Росільна Іванківа Івана Михайловича та висловлюють найщиріші співчуття родині та близьким покійного.

Шановні медичні працівники!

15-06-2018 Новини

Шановні медичні працівники!

Прийміть щирі вітання та слова вдячності за вашу благородну працю з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника!

Найбільше переглядів

minreg bud

decentralizacia

Портал з управління знаннями