S5 Design Control - шаблон joomla Форекс
Новини

24.03.2017 року зареєстровано загибель свиней в особистому селянському господарстві, яке знаходиться за адресою: с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області, де утримувалось 45 голів свиней.
Того ж дня на місце загибелі свиней виїхала група спеціалістів, в склад якої входили: заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі, спеціалісти Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини та Міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини в м. Богородчани.


Вищезазначеною групою спеціалістів проведено епізоотичне розслідування по факту загибелі свиней, паталого-анатомічний розтин трупів свиней та відібрано 13 проб біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень щодо встановлення причини загибелі свиней.
Відібраний біологічний матеріал доставлено у Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на африканську чуму свиней та в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на отруєння та інші інфекційні захворювання.
За результатами дослідження та підтвердження результату лабораторного дослідження Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Києва виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №001964 п. м./17 та №001965 п. м./17 від 26.03.2017 року).
28 березня 2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Івано-Франківськівській обласній державній адміністрації № 2 «Про виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області», рішенням якого 23 населених пункти Богородчанського району входять в зону нагляду а саме: Глибівка, Ст. Богородчани, Богородчани, Підріг'я, Похівка, Іваниківка, Забережжя, Скобичівка, Нивочин, Саджава, Бабче, Маркова, Солотвин, Старуня, Монастирчани, Ластівці, Копачівка, Дзвиняч, Жураки, Горохолина Ліс, Діброва, Горохолина, Грабавець.
Проведена дезінфекція у приміщеннях, де утримувались свині, підсобних приміщень, задіяних у процесі вирощування та прилеглої території господарства, місце спалення та захоронення трупів свиней, транспортні засоби, задіяні для перевезення трупів свиней до місця спалення та захоронення.
Виставлено два ветеринарно-поліцейські пости при в'їзді та виїзді зі сторони с. Цуцилів та с. Камінна на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекриті додаткові дороги. Облаштовано дезбар'єри та забезпечено цілодобове чергування ветеринарними спеціалістами та працівниками національної поліції. Територія закрита, виставлені попереджувальні знаки «карантин» та знаки, які вказуються на об'їзд карантинної зони.
Організовано дві робочі групи для проведення робіт у епізоотичному осередку з представників Надвірнянської райдержадміністрації, сільської ради, районного відділу національної поліції, державної служби з надзвичайних ситуацій та державної служби ветеринарної медицини.
30 березня 2017 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Богородчанській райдержадміністрації № 2 «Про виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області», на якому розглядалося питання щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району. На ДНПК при РДА були запрошені члени комісії, та представники : РВ ГУ Національної поліції в області, Богородчанського районного відділу УДДСНС в Івано-Франківській області, деректори ринків, керівники свиногосподарст, керівники м’ясопереробних, керівники лісових та мисливських господарств, голови сільських та селищних рад.
Рішенням Держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації №2 від 30 березня 2017 року створено робочі групи з спеціалістів ветеринарної медицини в Богородчанському районі для проведення обліку та клінічного огляду всього наявного свинопоголів'я у господарствах усіх форм власності шляхом подвірного обходу населених пунктів, які входять в зону нагляду з наступним посиленим спостереженням за ними.
Характерними ознаками для хвороби АЧС є: раптова загибель тварин, підвищення температури тіла до 40.5-42оС, зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварина лежить, зарившись в підстилку, задуха, кашель, блювота, діарея, частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок, синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.
Якщо Ви помітили схожі ознаки, негайно сповістіть лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт, або за телефонами 21891,25086.
Зараження свиней відбувається шляхом контакту безпосередньо від свині до свині. Також через грунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби, бродячих тварин, птахів, комах, обслуговуючий персонал, при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин. Харчові відходи згодовувати свиням обов’язково тільки після кип’ятіння протягом 30 хвилин.

 

Управління Держпродспоживслужби в Богородчанському районі доводить жителям району про те, що по даному випадку захворювання вилучення свиней в районі проводитись не буде.


В.о начальника управління
Держпродспоживслужби
в Богородчанському районі                                          Володимир Лерчук

Більше новин

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

У Кривці відкрито дитячий садочок

15-02-2018 Новини

У Кривці відкрито дитячий садочок

12 лютого у селі Кривець відбулася святкова подія, на яку з нетерпінням чекали батьки та маленькі дошкільнята: в Кривецькому навчально-виховному комплексі відкрито 2 дошкільні групи. Віднині 40 малюків зможуть відвідувати...

У с. Бабче відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям

12-11-2017 Новини

 У с. Бабче відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям

12 листопада в с. Бабче відбулося урочисте відкриття майданчика із штучним покриттям. У заході взяли участь голова районної ради Михайло Головчук. заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк, голова райдержадміністрації Франко Єжак.Урочисте відкриття...

Пам'ять серця і вічний смуток...

21-02-2018 Новини

Пам'ять серця і вічний смуток...

Рівно чотири роки тому відбулися події, які назавжди змінили історію українського народу. Мирний протест громадян, які вийшли на головний Майдан країни, тодішня влада жорстоко розігнала, забравши сотні невинних життів простих...

14 березня - День українського добровольця

14-03-2018 Новини

14 березня -  День українського добровольця

День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого...

Розпорядження "Про скликання шістнадцятої сесії районної ради сьомого демократичного скликання"

13-12-2017 Новини

Відповідно до ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” скликати шіснадцяту сесію районної ради сьомого демократичного скликання 22 грудня 2017 року о 10.00 год. в сесійній залі районної...

Шановні працівники органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів!

06-12-2017 Новини

Шановні працівники органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня місцевого самоврядування - державним святом, що підкреслює велику значимість існування цього важливого інституту демократичного суспільства, адже без місцевого самоврядування неможливо уявити собі демократичну, незалежну...

З 1 СІЧНЯ ЗРОСЛИ СТАВКИ СУДОВОГО ЗБОРУ

04-01-2018 Новини

З 1 СІЧНЯ ЗРОСЛИ СТАВКИ СУДОВОГО ЗБОРУ

З 1 січня 2018 року через зростання прожиткового мінімуму підвищились і ставки судового збору.Так, судовий збір за подання позову майного характеру для громадян та ФОП тепер становить не менше 704...

100-літній ювілей відзначила жителька Богородчанщини.

06-02-2018 Новини

100-літній ювілей відзначила жителька Богородчанщини.

5 лютого, 100-річний ювілей відсвяткувала Ірина Микитівна Більчак з Маняви. З вітаннями та подарунками до світлої оселі ювілярки завітали голова районної ради Михайло Головчук , голова районної державної адміністрації Франко...

Засідання постійної комісії районної ради

23-03-2018 Новини

Засідання постійної комісії районної ради

Сьогодні відбулося засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю.

Депутати затвердили головний фінансовий документ на 2018-ий рік

03-01-2018 Новини

Депутати затвердили головний фінансовий документ на 2018-ий рік

Відбулася шістнадцята сесія районної ради сьомого демократичного скликання. Депутати розглянули 17 питань. Це була фактично так звана бюджетна сесія, де п’ятим пунктом у порядку денному розглядався головний фінансовий документ на...

Люди, які працюють за комп’ютером, мають право на додаткову відпустку

18-04-2018 Новини

Люди, які працюють за комп’ютером, мають право на додаткову відпустку

Згідно з п. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних...

Найбільше переглядів

minreg bud

decentralizacia

Портал з управління знаннями