S5 Design Control - шаблон joomla Форекс
Новини

24.03.2017 року зареєстровано загибель свиней в особистому селянському господарстві, яке знаходиться за адресою: с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області, де утримувалось 45 голів свиней.
Того ж дня на місце загибелі свиней виїхала група спеціалістів, в склад якої входили: заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Надвірнянському районі, спеціалісти Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини та Міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини в м. Богородчани.


Вищезазначеною групою спеціалістів проведено епізоотичне розслідування по факту загибелі свиней, паталого-анатомічний розтин трупів свиней та відібрано 13 проб біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень щодо встановлення причини загибелі свиней.
Відібраний біологічний матеріал доставлено у Львівську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на африканську чуму свиней та в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини для дослідження на отруєння та інші інфекційні захворювання.
За результатами дослідження та підтвердження результату лабораторного дослідження Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Києва виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №001964 п. м./17 та №001965 п. м./17 від 26.03.2017 року).
28 березня 2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Івано-Франківськівській обласній державній адміністрації № 2 «Про виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області», рішенням якого 23 населених пункти Богородчанського району входять в зону нагляду а саме: Глибівка, Ст. Богородчани, Богородчани, Підріг'я, Похівка, Іваниківка, Забережжя, Скобичівка, Нивочин, Саджава, Бабче, Маркова, Солотвин, Старуня, Монастирчани, Ластівці, Копачівка, Дзвиняч, Жураки, Горохолина Ліс, Діброва, Горохолина, Грабавець.
Проведена дезінфекція у приміщеннях, де утримувались свині, підсобних приміщень, задіяних у процесі вирощування та прилеглої території господарства, місце спалення та захоронення трупів свиней, транспортні засоби, задіяні для перевезення трупів свиней до місця спалення та захоронення.
Виставлено два ветеринарно-поліцейські пости при в'їзді та виїзді зі сторони с. Цуцилів та с. Камінна на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекриті додаткові дороги. Облаштовано дезбар'єри та забезпечено цілодобове чергування ветеринарними спеціалістами та працівниками національної поліції. Територія закрита, виставлені попереджувальні знаки «карантин» та знаки, які вказуються на об'їзд карантинної зони.
Організовано дві робочі групи для проведення робіт у епізоотичному осередку з представників Надвірнянської райдержадміністрації, сільської ради, районного відділу національної поліції, державної служби з надзвичайних ситуацій та державної служби ветеринарної медицини.
30 березня 2017 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Богородчанській райдержадміністрації № 2 «Про виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві с. Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області», на якому розглядалося питання щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району. На ДНПК при РДА були запрошені члени комісії, та представники : РВ ГУ Національної поліції в області, Богородчанського районного відділу УДДСНС в Івано-Франківській області, деректори ринків, керівники свиногосподарст, керівники м’ясопереробних, керівники лісових та мисливських господарств, голови сільських та селищних рад.
Рішенням Держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації №2 від 30 березня 2017 року створено робочі групи з спеціалістів ветеринарної медицини в Богородчанському районі для проведення обліку та клінічного огляду всього наявного свинопоголів'я у господарствах усіх форм власності шляхом подвірного обходу населених пунктів, які входять в зону нагляду з наступним посиленим спостереженням за ними.
Характерними ознаками для хвороби АЧС є: раптова загибель тварин, підвищення температури тіла до 40.5-42оС, зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварина лежить, зарившись в підстилку, задуха, кашель, блювота, діарея, частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок, синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок. Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж 6-13 діб.
Якщо Ви помітили схожі ознаки, негайно сповістіть лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує Ваш населений пункт, або за телефонами 21891,25086.
Зараження свиней відбувається шляхом контакту безпосередньо від свині до свині. Також через грунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби, бродячих тварин, птахів, комах, обслуговуючий персонал, при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин. Харчові відходи згодовувати свиням обов’язково тільки після кип’ятіння протягом 30 хвилин.

 

Управління Держпродспоживслужби в Богородчанському районі доводить жителям району про те, що по даному випадку захворювання вилучення свиней в районі проводитись не буде.


В.о начальника управління
Держпродспоживслужби
в Богородчанському районі                                          Володимир Лерчук

Більше новин

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Розпорядження "Про скликання пятнадцятої сесії районної ради сьомого демократичного скликання"

13-11-2017 Новини

Розпорядження "Про скликання пятнадцятої  сесії районної ради сьомого  демократичного скликання"

Відповідно до ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” скликати пятнадцяту сесію районної ради сьомого демократичного скликання 23 листопада 2017 року о 10.00 год. в сесійній залі районної...

Шість сільських рад стали переможцями восьмого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

06-12-2017 Новини

Шість сільських рад стали переможцями восьмого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

Делегація Богородчанського району на чолі з головою районної ради Михайлом Головчуком взяла участь в урочистому зібранні з нагоди Дня місцевого самоврядування, яке відбулося в обласній раді 5 грудня цього року...

Кому призначається пенсія?

18-10-2017 Новини

Кому призначається пенсія?

Кому призначається пенсія: непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії...

БОГОРОДЧАНСЬКИЙ ВІДДІЛ НАДВІРНЯНСЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ ІНФОРМУЄ!

26-12-2017 Новини

На території Богородчанського району почастішали випадки заволодіння бюджетними коштами, які виплачуються, як державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям.Богородчанським відділом Надвірнянської місцевої прокуратури в поточному році вже скеровано до суду 2 обвинувальні...

У с. Бабче відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям

12-11-2017 Новини

 У с. Бабче відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям

12 листопада в с. Бабче відбулося урочисте відкриття майданчика із штучним покриттям. У заході взяли участь голова районної ради Михайло Головчук. заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк, голова райдержадміністрації Франко Єжак.Урочисте відкриття...

Розпорядження "Про скликання шістнадцятої сесії районної ради сьомого демократичного скликання"

13-12-2017 Новини

Відповідно до ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” скликати шіснадцяту сесію районної ради сьомого демократичного скликання 22 грудня 2017 року о 10.00 год. в сесійній залі районної...

Богородчанська районна рада обмінялася досвідом з Верховинським районом

06-10-2017 Новини

Богородчанська районна рада обмінялася досвідом з Верховинським районом

5 жовтня з метою обміну досвідом відбувся виїзний День депутата районної ради між Богородчанським та Верховинським районами на тему «Збереження гірських районів під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної...

Візит делегації з Кіровоградської області

14-08-2017 Новини

Візит делегації з Кіровоградської області

З дружнім візитом на Богородчанщину прибула делегація з Маловисківського району Кіровоградської області. На кордоні Богородчанського району делегацію зустрічали керівництво Богородчанської районної державної адміністрації, Богородчанської районної ради, сільський голова Старобогородчанської ОТГ...

В Івано-Франківську розпочала роботу дев’ятнадцята сесія обласної ради

11-12-2017 Новини

В Івано-Франківську розпочала роботу дев’ятнадцята сесія обласної ради

8 грудня, відбулося перше пленарне засідання ХІХ сесії обласної ради. У її роботі взяли участь голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, заступники голови ОДА, директори департаментів, начальники управлінь та відділів.

Найбільше переглядів

minreg bud

decentralizacia

Портал з управління знаннями