S5 Design Control - шаблон joomla Форекс
Новини

prokuratura

Надвірнянською місцевою прокуратурою упродовж 2018 року вживались організаційно-практичні заходи щодо реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди. 

 

Вжиті заходи та підвищення рівня взаємодії з органами місцевої влади та правоохоронними органами позитивно вплинуло на криміногенну ситуацію, стан законності та правопорядку в районі.
Упродовж 2018 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 350 кримінальних правопорушень, вчинених на території Богородчанського району, що на 10% менше, ніж у 2017 році (388).
Загалом в 2018 році обліковано (без урахування закритих за реабілітуючими підставами) 208 кримінальних правопорушень проти 232 за 2017 рік, або на 10 % менше. Рівень злочинності зменшився з 33,2 злочинів на 10 тис. населення до 29,8 відповідно, і є значено нижчим від середньообласного – 53,6.
Загалом в 2018 році обліковано (без урахування закритих за реабілітуючими підставами) 151 кримінальне правопорушення проти 165 за 2017, або на 8,5 % менше.
Зменшилась кількість облікованих особливо тяжких злочинів на 43 %
(з 4 до 7), на 7% тяжких злочинів (з 57 до 53) та на 10,4% злочинів середньої тяжкості (з 77 до 69).
Заслуговує на увагу зменшення на 18% кількості вчинених майнових злочинів (з 106 в до 87), зокрема зменшилась кількість крадіжок на 14,1 % (з 71 до 61), не обліковано жодного розбою та вимагання.
На рівні 2017 року залишилась кількість вчинених грабежів (по 3).
Зменшилась кількість вчинених злочинів проти життя і здоров’я (36 проти 39, або -7%). Проте зафіксовано ріст умисних вбивств з 0 до 4, умисних тяжких тілесних ушкоджень,що спричинили смерть потерпілого – з 0 до 1.
Активніше виявляються злочини у сфері господарської діяльності –
2 проти 1 (+50%) та злочини проти довкілля – 7 проти 5 (+40%).
При цьому, зменшилась кількість фактів незаконного заволодіння транспортним засобом – 3 злочини проти 4 (-25%).
Збільшилась уп’ятеро кількість вчинених злочинів проти громадського порядку та моральності – з 2 до 10, злочинів у сфері використання електронно-обчислюваних машин – з 0 до 2 та злочинів проти безпеки виробництва –
з 0 до 1.
Спостерігається тенденція до зменшення кількості вчинених злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян – з 16 до 9 (-43,8%), злочинів проти правосуддя – з 4 до 8 (-50%).
На рівні 2017 року залишається кількість вчинених злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг (по 12).
Потребує посилення робота правоохоронних органів району щодо боротьби із незаконним обігом наркотичних засобів. Так, у 2017 році виявлено 11 злочинів вказаної категорії, в той час як у 2018 році – тільки 3 такі кримінальні правопорушення.
Не виявлялись факти вимагання та отримання неправомірної вигоди.
Водночас дещо вищою від загальнообласного показника є питома вага злочинів проти життя та здоров’я особи (36 або 17,3%, по області – 12,3%), проти безпеки руху та експлуатації транспорту (13 або 6,3%, по області – 5,2%), проти громадської безпеки (12 або 5,8%, по області – 2,9%), а також кримінальних правопорушень, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини (32 або 25 %, по області – 22,6%), та вчинених групами осіб (12 або 9,4%, по області – 7,2%).
В порівнянні з 2017 роком на території району зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень особами, які раніше вчиняли злочини – з 47 до 32 (-31,9%), а також особами у стані алкогольного сп’яніння – з 34 до 30 (-11,8%). Проте питома вага останніх (23,4) є значно вищою, ніж у середньому по області (7,6).
Більш ніж удвічі збільшилась в порівнянні з 2017 роком кількість вчинених на території району кримінальних правопорушень неповнолітніми – з 5 до 12. Питома вага цієї категорії злочинів (9,4 %) майже утричі вища, ніж по області (3,4 %).
По 132 кримінальних правопорушеннях особам вручено повідомлення про підозру, у тому числі у 122 з числа облікованих протягом звітного періоду.
Протягом минулого року Надвірнянською місцевою прокуратурою забезпечено нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у формі процесуального керівництва у 494 кримінальних провадженнях, які розслідувались СВ Богородчанського відділення поліції Надвірнянського відділу поліції. Закінчено розслідуванням 305 кримінальних проваджень, з них: закрито – 197, направлено до суду обвинувальних актів – 98, у т.ч.
5 з угодою про визнання винуватості, 16 з угодою про примирення. Також скеровано до суду 9 клопотань про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності, 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.
На кінець звітного періоду не прийнято рішення у 93 або 27% (за 2017 рік 26 %) кримінальних правопорушеннях.
Рівень розкриття кримінальних правопорушень становить 64,8% (середньообласний – 53,1%) проти 62,1% у 2017 році, у тому числі злочинів минулих років – 4,1% (що відповідає середньообласному рівню).
Богородчанським відділом прокуратури до суду скеровано 3 кримінальні провадження про корупційні злочини, 1 – у земельній сфері, 3 – у сфері бюджету.
Рівень відшкодування збитків у кримінальних провадженнях складає 73,48% (встановлено збитків на суму 2 719 тис. грн., відшкодовано – 1 988 тис. грн., пред`явлено позови у кримінальних провадженнях на суму 641 тис. грн.). При цьому, встановлено 2 436 тис. грн. збитків інтересам держави та територіальних громад, з яких відшкодовано 1 868 тис. грн. та на 568 тис. грн. заявлено позови. Таким чином на стадії досудового розслідування забезпечено опрацювання всієї суми таких збитків.
У 2018 році прокурором виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 2 раніше не обліковані вчинені кримінальні правопорушення, 1 з яких з обвинувальним актом скеровано до суду. Реалізовуючи свої повноваження, передбачені ст. 36 КПК України, процесуальними керівниками надано слідчим 70 письмових вказівок, скасовано 6 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень. Крім цього, прокурорами погоджено 67 клопотань про застосування заходів забезпечення у вигляді тимчасового доступу до речей і документів та арешту майна, 13 клопотань про застосування до підозрюваних запобіжних заходів, з них: 3 – домашній арешт, 10 – тримання під вартою.
Внесено 5 листів реагування на дії та бездіяльність органів поліції (у 2017 році – 3) з питань дотримання вимог КПК під час проведення досудового розслідування та з питань розгляду заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень. За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 працівників поліції.
Протягом 2018 року не допущено порушень конституційних прав і свобод громадян під час здійснення оперативно-розшукової діяльності та проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
Впродовж 2018 року за участі прокурорів Богородчанського відділу прокуратури районним судом розглянуто 99 кримінальних проваджень.
З них з ухваленням обвинувального вироку розглянуто 64 кримінальні провадження, з постановленням ухвал про закриття кримінальних проваджень (про звільнення від кримінальної відповідальності) – 35 проваджень.
Виправдувальні вироки за участі прокурорів відділу не ухвалювались, за реабілітуючими підставами кримінальні провадження судом не закривались.
Протягом 2018 року Богородчанським відділом Надвірнянської місцевої прокуратури вжито заходів, спрямованих на забезпечення неухильного додержання антикорупційного законодавства на території району. Зокрема протягом 2018 року органами державної влади та місцевого самоврядування району розглянуто 3 подання прокуратури в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», усі задоволено, 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Крім того, у 2018 році Надвірнянською місцевою прокуратурою вживались заходи щодо забезпечення дотримання конституційних прав громадян при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
У зв’язку з цим прокуратурою проведено 1 перевірку у Богородчанському ВП ГУНП в області, та 7 – в органах місцевого самоврядування.
У ході проведених перевірок встановлено порушення вимог діючого законодавства в діяльності Богородчанського відділу поліції, Іваниківської, Бабченської, Жураківської, Марківської, Похівської сільських радах та Старобогородчанській і Дзвиняцькій сільських радах ОТГ. На усунення виявлених порушень прокуратурою внесено 8 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 9 осіб.
З метою захисту прав і свобод громадян та інтересів держави органами прокуратури вжито низку заходів представницького характеру.
В 2018 році Надвірнянською місцевою прокуратурою пред'явлено до загальних та спеціалізованих судів 6 позовів на загальну суму 153,4 тис. грн.
За результатами розгляду позовних заяв судами задоволено 5 позовних заяви на суму 81,2 тис. грн., 1 позовна заява знаходяться на розгляді суду.
У 2018 році Надвірнянською місцевою прокуратурою розглянуто 168 звернень громадян.
В свою чергу більшість з них стосується питань здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, земельних питань, порушення конституційних прав громадян тощо. По суті вирішено 34 звернення, усі з питань досудового розслідування кримінальних проваджень. Задоволено 1 звернення.
Незважаючи на те, що Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 органам прокуратури суттєво обмежено повноваження, продовжують надходити звернення від громадян з вимогою провести перевірку та внести подання тощо. На дані звернення даються ґрунтовні роз’яснення або вони скеровуються для розгляду в органи влади та контролю. На особистому прийомі прокурорами прийнято 42 громадян, з яких 16 першим заступником керівника Надвірнянської місцевої прокуратури. По деяких зверненнях особам надано роз'яснення в усній формі.
Випадків вирішення звернень громадян понад установлений строк не допущено.
У 2018 році Надвірнянською місцевою прокуратурою приділялась значна увага висвітленню своєї діяльності у засобах масової інформації.
Так, впродовж 2018 року скеровано 9 інформацій в органи влади, здійснено 26 виступів в ЗМІ, у т.ч. 3 – в друкованих виданнях, 23 – в мережі інтернет.

Керівник
Надвірнянської місцевої прокуратури В. Марчук

Більше новин

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Увага! Шахраї!

27-01-2020 Новини

Шахраї під приводом купівлі товару пропонують оплатити річ шляхом переказу грошей на рахунок банківської картки і зникають. Або телефонують і представляються працівниками відділення банку й пропонують потерпілим підключити різного роду...

НЕ СЕРЕД НАС, ТА РАЗОМ З НАМИ В СЕРЦЯХ, У ПАМ’ЯТІ, В ДУМКАХ

20-02-2020 Новини

НЕ СЕРЕД НАС, ТА РАЗОМ З НАМИ В СЕРЦЯХ, У ПАМ’ЯТІ, В ДУМКАХ

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які...

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

08-05-2020 Новини

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Оголошено відбір серед адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для навчання та подальшої участі у пілотному проєкті “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у...

Шановні жителі Богородчанщини!

17-03-2020 Новини

Шановні жителі Богородчанщини!

У зв’язку із загрозою епідемії коронавірусної інфекції та недопущення масового поширення COVID-19 в Україні на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення тимчасово...

Суспільно корисні роботи – один із видів відповідальності за несплату аліментів

26-12-2019 Новини

Суспільно корисні роботи – один із видів відповідальності за несплату аліментів

Богородчанський районний сектор філії ДУ "Центр пробації" в Івано-Франківській області роз’яснює що таке суспільно корисні роботи та порядок відбування такого виду відповідальності Суспільно корисні роботи – це вид адміністративного стягнення, що...

День пам'яті та примирення

08-05-2020 Новини

День пам'яті та примирення

Щорічно 8 і 9 травня, починаючи з 2005 року, відзначають День пам'яті та примирення присвячений пам'яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами-учасниками.

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

01-06-2020 Новини

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Дорогі діти! Шановні батьки! Щороку в перший день літа ми відзначаємо свято юних громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч із...

Богородчанський відділ Надвірнянської місцевої прокуратури та Богородчанське ВП ГУНП в Івано-Франківській області повідомляє

27-01-2020 Новини

Шановні жителі району, на сьогоднішній день крадіжки із домогосподарств являються одним з актуальних видів кримінальних правопорушень. Багато помилково вважають, що злодії обирають тільки квартири заможних громадян. На ділі це...

22 січня - День Соборності України

22-01-2020 Новини

22 січня - День Соборності України

З далекого минулого до нас приходять події і дати, з яких виросла і на яких міцніє наша держава. День 22 січня увійшов до національного календаря як велике державне свято –...

Жителька села Монастирчани відзначила 100-літній ювілей

16-01-2020 Новини

Жителька села Монастирчани відзначила 100-літній ювілей

15 січня жителька села Монастирчани Ганна Миколаївна Павлюк відзначила поважний і мудрий ювілей – сторіччя з дня народження.

Шановні громадяни!

14-03-2020 Новини

Шановні громадяни!

У зв’язку із загрозою епідемії коронавірусної інфекції та недопущення масового поширення COVID-19 в Україні на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення тимчасово...

На Богородчанщині вшанували пам'ять героїв Крут

29-01-2020 Новини

На Богородчанщині вшанували пам'ять героїв Крут

29-те січня 1918 року в книгу української історії вписане героїчним подвигом юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави на станції Крути. Тоді біля залізничної станції, що за 130 кілометрів...

Найбільше переглядів

minreg bud

decentralizacia

Портал з управління знаннями